Gniewska Liga Baśki

Czarna Liga Gniewska

Otwarte Turnieje Gniew


III Otwarty Turniej

 

o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO

 

 17.11.2013 w Gniewie

 

       Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie zorganizowało na Zamku w Gniewie już po raz trzeci Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Przed rozpoczęciem gry wszyscy zawodnicy zebrali się na dziedzińcu zamkowym i odśpiewali, napisany specjalnie na okoliczność turnieju, hymn baśkarzy. Do rywalizacji o wielki topór przystąpiło 84 graczy i 21 drużyn, a zawodnicy przybyli z różnych stron nie tylko Kaszub, ale również Kociewia, Bydgoszczy, Chełmży a nawet Wieliczki. W zawodach wystartowali zarówno doświadczeni seniorzy jak i rekordowo duża liczna zawodników młodego pokolenie, z których najmłodszy urodzony w 2004r. Rozegrano 4 tury gier po 40 rozdań, rywalizacja była zacięta i emocjonująca do końca, gdzie do ostatniego rozdania ważyły się losy zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody został Jan Boczek z drużyny Radunia Borucino, kolejne nagrodzone miejsca zajęli Leszek Latoszewski z drużyny Alibi Kościerzyna, Janusz Szymkowiak z Pasta Sopot oraz Kazimierz Trześniewski i Kazimierz Narloch obaj z drużyny Klawkowo II. Wyróżniona została również najlepsza zawodniczka turnieju Ludwika Pokojska z Klawkowa. W turnieju Prowadzona była również klasyfikacja drużynowo, a trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Zwycięską drużyną został Piast Sopot w składzie: Janusz Szymkowiak, Władysław Faliszek, Jarosław Szwichtenberg i Zbigniew Piastowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Klawkowo II, a trzecie Alibi Kościerzyna. W zawodach przyznano również nagrody specjalne dla :

- najmłodszego zawodnika Pawła Czapiewskiego rocznik 2004.

- najmłodszej zawodniczki Aleksandry Czapiewskiej rocznik 2001.

- najstarszego uczestnika Kazimierza Dąbrowskiego rocznik 1935.

- najbardziej doświadczonej zawodniczki Elżbiety Pobłockiej.

       Prezes Koła w Gniewie przyznał również wyróżnienia dla dwóch zaprzyjaźnionych drużyn na ręce kapitana Klawkowa Eugeniusz Trzyńskiego oraz Chełmży Henryka Zatorskiego.

 

       Po rozegraniu turnieju odbyła się również uroczystość wręczenia legitymacji kolejnym trzem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Baśki Koła w Gniewie.


        Dzięki hojności sympatyka baśki (sponsora) dla graczy i rodzin zorganizowano zwiedzanie Zamku Gniewskiego z przewodnikiem. 

 

II Otwarty Turn...
II Otwarty Turniej  o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO 18-11-2012
II Otwarty Turn...
II Otwarty Turniej  o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO 18-11-2012
II Otwarty Turn...
II Otwarty Turniej  o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO 18-11-2012
II Otwarty Turn...
II Otwarty Turniej  o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO 18-11-2012
II Otwarty Turn...
II Otwarty Turniej  o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO 18-11-2012
II Otwarty Turn...
II Otwarty Turniej  o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO 18-11-2012

Wyniki:

Drużynowe

 Lp.  Drużyna  suma +/-  suma punktów 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stol. +/- pkt stol. +/- pkt stol. +/- pkt stol.
1 Piast Sopot 394 55 100 13 125 16 148 18 21 8
2 Klawkowo II 205 44 107 14 61 8 9 10 28 12
3 Alibi Kościerzyna -7 42 78 16 45 11 24 11 -154 4
4 Wejher Wejherowo 115 41 8 10 -34 9 -55 6 196 16
5 Klawkowo I 191 40 -68 6 253 15 -19 8 25 11
6 Chełmża Łoża 84 40 -137 6 95 13 59 12 67 9
7 AS PIK - II 93 38,5 75 10 -77 5 -26 8,5 121 15
8 MAK-POL 307 38 96 10 -35 7 150 12 96 9
9 Sól Wieliczka -56 38 -23 10 -144 2 -25 8 136 18
10 Pelplinkowo 168 37 -74 5 50 11 103 7 89 14
11 Orły Klawkowo -101 37 -21 11 -10 9 -144 6 74 11
12 Casablanca -18 35 2 10 -29 7 -3 7 12 11
13 Małkowo -45 33,5 58 9 92 12 36 9,5 -231 3
14 GOKSiR Liniweo -213 31,5 -200 3 9 11 55 13 -77 4,5
15 Tury Chojnice -90 31 -3 8 -25 7 65 13 -127 3
16 Radunia Borucino -105 31 8 7 28 10 -20 7 -121 7
17 Chełmża Aspik 1 -210 31 -43 6 -3 11 -65 9 -99 5
18 ZAMEK - GNIEW -68 30 46 9 -38 8 -217 2 141 11
19 Pelplinkowo 2 -189 30 32 10 -142 3 -89 7 10 10
20 Asy Skarszewy -137 29,5 32 8 -89 7 67 11 -147 3,5
21 Szami Swoi Gniew -316 23 -71 8 -131 7 -54 4 -60 4

 

Indywidualne

 Lp.  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma punktów 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stol. +/- pkt stol. +/- pkt stol. +/- pkt stol.
1 Boczek Jan Radunia Borucino 199 18 65 3 79 5 27 5 28 5
2 Latoszewsk Leszek Alibi Kościerzyna 137 17 20 5 85 5 22 3 10 4
3 Szymkowiak Janusz Piast Sopot 229 16 114 5 56 5 21 3 38 3
4 Trześniewski Kazimierz Klawkowo II 195 16 63 5 5 1 89 5 38 5
5 Narloch Kazimierz Klawkowo II 170 16 25 3 75 5 45 5 25 3
6 Sychowski Tadeusz Wejher Wejherowo 184 15 123 5 22 5 -47 0 86 5
7 Makowski Leszek MAK-POL 156 15 19 3 19 3 108 5 10 4
8 Lorek Mariusz Orły Klawkowo 96 15 65 5 40 5 -113 0 104 5
9 Katulski Marcin Pelplinkowo 227 14 -21 1 89 5 152 5 7 3
10 Kirszenstein Rajmund Casablanca 114 14 37 5 -11 1 35 3 53 5
11 Faliszek  Władysław Piast Sopot 104 14 21 3 41 3 57 5 -15 3
12 Szwichtenberg Jarosław Piast Sopot 73 14 36 5 5 3 34 5 -2 1
13 Młyński Zbigniew Małkowo 156 13 109 5 53 5 -14 1 8 2
14 Kuciak Zbigniew AS PIK - II 89 13 43 3 60 5 -77 0 63 5
15 Zieliński Dariusz Pelplinkowo 33 13 1 3 37 5 -68 0 63 5
16 Czapiewski Bogdan Sól Wieliczka 28 13 53 5 -64 0 4 3 35 5
17 Tucholski Mirosław Chełmża Łoża 67 12 -21 1 78 5 -2 3 12 3
18 Hintz Roman Chełmża Łoża 60 12 -75 0 27 4 42 5 66 3
19 Ligmanowski Marek Pelplinkowo 2 48 12 20 5 -31 1 73 5 -14 1
20 Trzyński Eugeniusz Klawkowo I 35 12 -43 1 105 5 -51 1 24 5
21 Gostomski Zenon GOKSiR Liniweo 18 12 -59 1 51 5 36 5 -10 1
22 Rumiński Sławomir Chełmża Łoża 5 12 16 5 -45 1 17 3 17 3
23 Rajski Kazimierz ZAMEK - GNIEW 197 11 133 5 113 5 -3 1 -46 0
24 Orzłowski Zygmunt Asy Skarszewy 111 11 110 5 32 3 31 3 -62 0
25 Zatorski Henryk AS PIK - II 74 11 26 3 -51 0 45 3 54 5
26 Kozakiewicz Mariusz Wejher Wejherowo 67 11 27 5 -35 0 -31 1 106 5
27 Bejger Sławomir AS PIK - II 54 11 -11 1 -43 0 34 5 74 5
28 Kucharzewski Zbigniew Chełmża Aspik 1 44 11 -28 0 11 3 51 5 10 3
29 Pokojska Ludwika Klawkowo I 42 11 -15 1 -46 0 74 5 29 5
30 Hapka Andrzej Alibi Kościerzyna 4 11 -12 3 48 5 10 3 -42 0
31 Piastowski Zbigniew Piast Sopot -12 11 -71 0 23 5 36 5 0 1
32 Trochowski Adrzej Pelplinkowo 2 -30 11 54 5 6 1 -160 0 70 5
33 Poleszak Tadeusz MAK-POL 163 10 123 5 -24 1 54 3 10 1
34 Ringwelski Zygmunt Klawkowo I 121 10 4 3 122 5 -14 1 9 1
35 Czpiewski Krzysztof Tury Chojnice 65 10 -10 1 -10 1 64 5 21 3
36 Czapiewski Kazimierz Sól Wieliczka -82 10 -22 3 -15 1 -63 1 18 5
37 Narloch Stanisław GOKSiR Liniweo 10 9,5 -37 1 10 3 79 5 -42 0,5
38 Jaśkiewicz Czesław Orły Klawkowo 38 9 41 5 -12 0 36 3 -27 1
39 Gaweł Ryszard Szami Swoi Gniew 32 9 35 5 -30 1 67 3 -40 0
40 Partyka Ireneusz Tury Chojnice -12 9 28 3 -35 1 35 5 -40 0
41 Słomiński Jan Klawkowo II -49 9 31 5 -28 1 -55 0 3 3
42 Motyka Zdzisław Wejher Wejherowo -54 9 -73 0 -26 1 59 5 -14 3
43 Jendernal Ewa Alibi Kościerzyna -56 9 0 3 0 1 23 5 -79 0
44 Pianowski Jerzy Chełmża Aspik 1 -107 9 -37 0 12 5 -4 3 -78 1
45 Czapiewski Paweł Sól Wieliczka 54 8 -7 1 -11 1 11 1 61 5
46 Czapiewska Joanna Tury Chojnice 13 8 14 3 61 5 -48 0 -14 0
47 Paluchowski Stanisław Szami Swoi Gniew -17 8 16 3 4 3 -25 1 -12 1
48 Dąbrowski Sławomir ZAMEK - GNIEW -42 8 -3 3 -51 0 -99 0 111 5
49 Kaliszewski Edmund Casablanca -68 8 -55 0 -11 3 -16 0 14 5
50 Szczęsny Zygfryd Asy Skarszewy -78 8 -24 0 -103 0 33 5 16 3
51 Kulas Roman Orły Klawkowo -106 8 -151 0 -65 0 25 3 85 5
52 Kullas Dariusz Małkowo -63 7,5 -20 3 29 3 -28 0,5 -44 1
53 Poleszak Tomasz MAK-POL 11 7 -4 1 -47 0 1 3 61 3
54 Seidowski Jarosław Casablanca 4 7 -31 0 25 3 13 3 -3 1
55 Pokojski Adam Klawkowo I -7 7 -14 1 72 5 -28 1 -37 0
56 Chmielewski Jerzy Asy Skarszewy -36 7 9 3 -27 1 41 3 -59 0
57 Szambowski Kazimierz Małkowo -44 7 15 1 21 3 20 3 -100 0
58 Czapiewski Kacper Sól Wieliczka -56 7 -47 1 -54 0 23 3 22 3
59 Kniter Bernard GOKSiR Liniweo -58 7 -49 0 10 3 14 3 -33 1
60 Orłowski Leszek Chełmża Aspik 1 -60 7 7 3 2 3 -77 0 8 1
61 Szewczyk Marian Pelplinkowo 33 6 12 1 -23 1 27 1 17 3
62 Makowski Janusz MAK-POL -23 6 -42 1 17 3 -13 1 15 1
63 Birna Ryszard Casablanca -68 6 51 5 -32 0 -35 1 -52 0
64 Okrój Hubert Radunia Borucino -69 6 -26 1 10 3 -2 1 -51 1
65 Pohl Jacek Wejher Wejherowo -82 6 -69 0 5 3 -36 0 18 3
66 Malz Mirosław Małkowo -94 6 -46 0 -11 1 58 5 -95 0
67 Górecki Rajmund Szami Swoi Gniew -118 6 -81 0 -6 3 -43 0 12 3
68 Wutkowski Józef ZAMEK - GNIEW -119 6 -15 1 -89 0 -89 0 74 5
69 Kuczkowska Karolina Pelplinkowo 2 -14 5 -12 0 -4 1 4 1 -2 3
70 Szczypior Adam Alibi Kościerzyna -92 5 70 5 -88 0 -31 0 -43 0
71 Dąbrowski Kazimierz ZAMEK - GNIEW -104 5 -69 0 -11 3 -26 1 2 1
72 Borzych Franciszek Orły Klawkowo -129 5 24 1 27 4 -92 0 -88 0
73 Krzyżyński Jerzy Chełmża Łoża -48 4 -57 0 35 3 2 1 -28 0
74 Jeziorski Arkadiusz Chełmża Aspik 1 -87 4 15 3 -28 0 -35 1 -39 0
75 Szewczyk Jakub Pelplinkowo -125 4 -66 0 -53 0 -8 1 2 3
76 Socha Kazimierz Radunia Borucino -142 4 25 3 -18 1 -50 0 -99 0
77 Czapiewska Aleksandra Tury Chojnice -156 4 -35 1 -41 0 14 3 -94 0
78 Pieńkowski Józef AS PIK - II -124 3,5 17 3 -43 0 -28 0,5 -70 0
79 Pobłocka Elżbieta Asy Skarszewy -134 3,5 -63 0 9 3 -38 0 -42 0,5
80 Czaja Witold Radunia Borucino -93 3 -56 0 -43 1 5 1 1 1
81 Cherek Marek Klawkowo II -111 3 -12 1 9 1 -70 0 -38 1
82 Ginter Antoni GOKSiR Liniweo -183 3 -55 1 -62 0 -74 0 8 2
83 Jędrzejewski Janusz Pelplinkowo 2 -193 2 -30 0 -113 0 -6 1 -44 1
84 Raniszewski Piotr Szami Swoi Gniew -213 0 -41 0 -99 0 -53 0 -20 0

 

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_133137_resize.jpg

Najbliższe Turnieje

 

14.03.2020 Borucino - CZARNA Liga Baśki ODWOŁANE

22.03.2020 Kartuzy - INAUGURACJA Polskiej Ligi Baśki ODWOŁANE

19.04.2020 Chmielno - Polskiej Ligi Baśki



Nasi Przyjaciele

Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja